• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

2019-01-27

/Files/images/distantsyiya/b95a06fea7efceac4ca30084da61655b_XL.jpg

Щорічно 27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Що таке Голокост: Голокост - це геноцид єврейської раси в роки Другої світової війни. Він досяг неймовірного розмаху. Холокосту піддалися понад 6 млн євреїв.

Чому День пам'яті жертв Голокосту відзначають 27 січня: Саме 27 січня 1945 року Червона армія визволила перший і найбільший гітлерівський концтабір Аушвіц (польська назва - Освенцім). Тільки тут, в 70 км від Кракова, за роки війни - з 41-го по 45-й - було вбито більше 1,4 млн осіб, з яких 1,1 млн були євреями. На момент звільнення радянськими солдатами в концтаборі містилися 3 тис. євреїв. Саме цей табір вважається головним символом Голокосту.

Встановлення Дня пам'яті жертв Голокосту: Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року в резолюції 60/7. Ініціаторами виступили шість країн: Ізраїль, Україна, Росія, Канада, Австралія і США. Співавторами були ще 90 країн. Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити і проводити освітні програми, щоб уроки Голокосту назавжди збереглися в пам'яті наступних поколінь і сприяли запобіганню актів геноциду в майбутньому. Вперше День пам'яті жертв Голокосту провели 27 січня 2006 року. Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту: У багатьох країнах світу є меморіали і музеї, присвячені пам'яті жертв геноциду, і в цей день тут проходять траурні церемонії і різні пам'ятні заходи та акції.

В Освенцімі в цей день також проходять пам'ятні заходи. В даний час він відкритий для всіх. Холокосту зазнали й інші групи людей: поляки, радянські військовополонені, смертельно хворі, гомосексуалісти-чоловіки, інваліди... Гітлерівська ідеологія підносила голокост як очищення арійської нації.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10421931-sogodni-svit-vidznachaye-den-pam-yati-zhertv-golokostu.html
Кiлькiсть переглядiв: 188

Коментарi